İtalya Vizesi başvurusunda Biyometri Prosedürü

 • İlan / İçerik Numarası : # 7324 16 kez görüntülendi.
  • Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

İtalya Vizesi başvurusunda Biyometri Prosedürü
Ülke ya da hükümet liderleri ve ulusal bir yönetimin üyeleri ve onlarla birlikte seyahat eden eşleri ve üye ülkelerin hükümetlerinin veya uluslararası organizasyonlar tarafından resmi nedenlerle davet edilen kişiler parmak izi işleminden muaftır.
12 yaşın altındaki çocuklar şahsen başvuru yaptıkları takdirde biyometrik işleminden muaftır.
Kraliyet ailesinin birinci derece mensupları ile hükümdarlar, üye ülkelerin hükümetleri veya uluslararası organizasyonların resmi bir sebeple davet ettikleri zamanlarda biyometri işleminden muaflardır.
Fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olan kişiler bu işlemden muaftır. 10 parmaktan daha az sayıdaki parmağın parmak izinin alınması mümkün ise, maksimum sayıda parmak izi alınır. Fakat bu imkansızlık durumu geçici ise, başvuru sahibinin bir sonraki başvuruda parmak izi vermesi gerekmektedir.

Parmak izi alma işlemi gizlilik çerçevesinde yapılan bir işlemdir. Dijital bir parmak tarayıcıyla 10 parmak ile parmağın taraması yapılır. Konsolosluk temsilcilerinin gerek duyması halinde, başvuru esnasında canlı dijital bir fotoğraf çekilebilir ya da elektronik imza talep edilebilir.
İtalya Konsolosluğu tarafından alınan biyometrik veriler 5 yıl geçerlidir. Ancak gerekli görüldüğü takdirde bu verilerin yenilenmesi talep edilebilir. Bu sebeple İtalya vizesi başvurusunda bulunan kişiler İtalya Konsolosluğu tarafından veri yenilenmesi talebi olduğu durumda tekrar vize başvuru merkezine müracaat etmelidir.
Biyometri işlemleri yapılırken başvuru sahibi, yapılacak işlemlerde sıkıntı yaşamamak adına parmaklarından kesik, hasar ya da kına olmamasına dikkat etmelidir. Fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumdaki kişilerin durumu destekleyen tıbbi rapor göstermeleri gerekmektedir.

Yayın tarihi: Mayıs 28, 2019 Yayınlayan / Yazan : Firmalar Şirketler Rehberi Kayıt

Değerlendirme
Sonuç 0 kullanıcı oy verdi.

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • İtalya Vizesi / Schengen Vizesi

   İtalya Vizesi / Schengen Vizesi

   Vize Başvuru Merkezi İlan / kayıt numarası : # 7321 6kez görüntülendi. Mayıs 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   İtalya Vizesi / Schengen Vizesi İtalya Konsolosluğu kısa süreli (90 güne kadar olan) seyahat amaçlı İtalya vizesi başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Ancak uzun süreli İtalya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda İstanbul İtalya Kon...

  • İş Seyahati Amaçlı Schengen Ticari vizesi için gerekli belgeler

   İş Seyahati Amaçlı Schengen Ticari vizesi için gerekli belgeler

   Vize Başvuru Merkezi İlan / kayıt numarası : # 7313 8kez görüntülendi. Mayıs 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   İş Seyahati Amaçlı Schengen Ticari vizesi için gerekli belgeler Schengen ülkesine ziyaretin nedenini açıklayan dilekçe Schengen vize başvuru sahibinin çalıştığı kuruma ait bilgileri ve belgeleri Orijinal şirket sözleşmesi, Ticari lisans, Ortaklık bel...

  • Shengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler Evraklar

   Shengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler Evraklar

   Vize Başvuru Merkezi İlan / kayıt numarası : # 7311 10kez görüntülendi. Mayıs 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Shengen Vizesi İçin Gerekli Belgeler Evraklar 18 yaşından küçük çocuklar için aşağıdaki ek belgelerin sunulması gerekmektedir. Çocuğun doğum belgesi Her iki ebeveyn tarafından imzalanan Schengen vize başvuru formu Çocuğun bakımı tek bir ebeveyn taraf...