İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi Başvuru Süreci

 • İlan / İçerik Numarası : # 7322 7 kez görüntülendi.
  • Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi Başvuru Sürecine Dikkat!
İtalya Konsolosluğu vize işlemlerinin aksamaması adına başvurunun olabildiğince erken olması gerektiğini ifade etmektedir. İtalya Konsolosluğuna vize için yapacağınız başvuru seyahat tarihinizin başlangıcından en az 15 gün, en fazla üç ay önce olmalıdır.

İtalya vizesi işlemleri için eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanmış evraklarla vize merkezlerine çalışma saatleri içinde başvurular alınmaktadır. İtalya Konsolosluğu vize başvuru işlemlerinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi halinde vize işlemleri 5 ila 7 iş günü içerisinde sonuçlanabilmektedir. Bununla birlikte İtalya ekspres vize başvuruları 48 saat çinde sonuçlanabilmektedir. Ancak İtalya ekspres vize başvurularında dikkate alınması gereken husus başvuru sahibinin daha önceden en az bir Schengen vizesi almış olmasıdır. Daha önce hiç Schengen vizesi almamış olan kişiler İtalya Ekspres vize başvurusu yapamamaktadırlar.

İtalya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler, İtalya ve Türkiye resmi tatilleri (Paskalya, Şeker Bayramı, Kurban Bayramı, Noel, Yılbaşı / Yeni Yıl) nedeniyle işlem sürelerinin uzaması söz konusu olabileceği için başvurunun bu tarihlere denk gelip gelmediğini göz önünde bulundurarak hareket etmelidirler. Ayrıca İtalya Konsolosluğunun bazı durumlarda ek evrak talebinde de bulunabilir. Bu durum İtalya vizenizin çıkış süresini uzatabilir.

Yayın tarihi: Mayıs 28, 2019 Yayınlayan / Yazan : İlan Verme Sitesi Firma Şirket Ekle

Değerlendirme
Sonuç 0 kullanıcı oy verdi.

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Yalova Almanya İşçi Eleman Alımı Şubesi Ofisi Başvuru

   Yalova Almanya İşçi Eleman Alımı Şubesi Ofisi Başvuru

   Vize Randevu (Yalova) İlan / kayıt numarası : # 8062 2kez görüntülendi. Şubat 17, 2020 İlanı verenle iletişime geç

   Yalova Almanya nitelikli eleman kalifiye işçi personel alımı şubesi ofisi başvuru formu. Almanya'da çalışacak vasıflı teknik sağlık bakım temizlik hizmet beyaz yaka meslek dalları. Almanya'nın çıkardığı yeni 50 bin 100 bin 150 bin 200 bin ve 300 bin ...

  • Almanya Büyükelçiliği Online Randevu Nasıl Alınır?

   Almanya Büyükelçiliği Online Randevu Nasıl Alınır?

   Vize Randevu İlan / kayıt numarası : # 7294 5kez görüntülendi. Mayıs 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   Almanya Büyükelçiliği Online Randevu Nasıl Alınır? Ücretsiz Randevunuzu Alın Schengen vize başvurunuz için randevunuzu almadan önce dikkat edilmesi gerekenler; Seyahatinizin başlangıç tarihine 90 günden fazla var ise vize başvurusunda bulunamazsınız....