Schengen Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

 • İlan / İçerik Numarası : # 7309 9 kez görüntülendi.
  • Türkiye
 • Fiyat / Ücret / Maaş : İlanı verenle iletişime geç

Schengen Vize Başvurusu Nereye Yapılır?
Bir veya birden fazla Schengen ülkesine seyahat edecek olan kişiler vatandaşı oldukları ülkedeki Schengen ülkesinin konsolosluğuna veya büyükelçiliğine başvuruda bulunmalıdırlar. Eğer birden fazla Schengen ülkesine seyahat edilecekse, ilk giriş yapılacak olan ülkenin konsolosluğuna Schengen vize başvurusu yapılması gerekir. Şayet ilk giriş yapılacak ülke yerine seyahate başka bir Schengen ülkesinden giriş yaparak başlamak bir sonraki başvurularınızda Schengen vizesi almanızın önünde bir teşkil edebilir. Bazı ülke başvurularında eski pasaportların fotokopileri de talep edilebilmekte ve daha önceden yapılan giriş çıkışlar görülebilmektedir.

Schengen ülkesini ziyaret etmek amacıyla vize başvurusunda bulunanlar şahs, başvurularını ekredite seyahat acentelerı veya vize başvuru merkezleri aracılığıyla (dış yüklenici kurum) şahsi olarak, vize için gerekli ve hazırlanması zorunlu olan evrakları toplayarak ve en önemlisi Schengen vize kurallarına riayet ederek gerçekleştirirler. Parmak izi verme işleminde ve vize randevusunda şahsen bulunulması gerekmektedir. Schengen vize başvurusunda bulunulan pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması gerekmektedir. Ayrıca pasaportların sağlam durumda, içindeki bilgilerin okunaklı, yırtık sayfasının olmaması ve yeni vize etiketlerinin yapıştırılabilmesi için en az 2 adet boş sayfası da olmalıdır. Pasaportun süresinin, Scgengen vizesi için verilen sürenin bitiminden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Schengen vize başvurularının genellikle seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılması tavsiye edilir. Bu süre ilgili kurumlarda ve kurumlarla yürütülen bürokratik işlemler, randevu ve biyometri işlemi gibi başvuru sürecinini önemli unsurları olan başvuru prosedürünün uygulamansı için yeterli bir süredir.

Yayın tarihi: Mayıs 28, 2019 Yayınlayan / Yazan : Firma Şirket Kayıt Ekleme İlan Ver

Değerlendirme
Sonuç 0 kullanıcı oy verdi.

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi

   İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi

   Vize Şirketleri İlan / kayıt numarası : # 7319 13kez görüntülendi. Mayıs 28, 2019 İlanı verenle iletişime geç

   İtalya Konsolosluğu, İtalya Vizesi İtalya Devleti’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus(Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları italya'ya giriş yapmak için İtalya Konsolosluğu’na İta...