1. 1 Mart 2020 tarihinden yürürlüğe girecek işçi alımı yasası ile alakalı Almanya'da faaliyet gösteren ve eleman personele ihtiyaç duyan firmalar şirketler başvuruları toplamaya başladı. Almanya'da bir çok firma ve özel istihdam büroları ile Türkiye temsilcilik antlaşması imzalayan NANTUR danışmanlık, Türkiye'den Almanya'ya çalışmak için gidecek vatandaşlarımız ile Alman istihdam büroları ve firmaları arasında ücretsiz köprü olma görevini sürdürecektir.

  2. Internet ve sosyal medya üzerinden iş arayanlar ile iletişime geçip NANTUR danışmanlık adını kullanarak, iş arayanlardan para ücret talep edildiği haberlerini alıyoruz. Biz ne iş arayandan nede eleman arayanlardan hiç bir şekilde ücret, para talep etmiyoruz. Bizim adımızı söyleyerek sizden para isteyenlerin % 100 dolandırıcı olduğunu ve bu kişilere itibat etmemenizi önemle rica ederiz.

  3. Almanya'da en çok eleman aranan sektörler inşaat, yapı, temizlik, sağlık, yaşlı bakımı, gıda, mutfak, yemek, satış pazarlama, imalat üretim, taşımacılık olarak sıralayabiliriz. Almanya'da kısa süre içerisinde iş bulmak istiyorsanız bize aşağıdaki bilgileri iletmeniz yeterlidir. " Yaş, cinsiyet, eğitim durumu, sahip olduğu mesleki diplomalar ve sertifikalar, hangi pozisyonlarda iş arıyorusunuz veya çalışmak istiyorsunuz, daha önceki iş tercübeleriniz"

  4. Almanya'ya çalışmak için gitmek isteyenlerden hiç bir ücret alınmamaktadır. Bize online başvuru yapıp bilgilerini iletenler, Almanya'yadaki eleman arayan firmalara iletiliyor. Firmalar tarafından çalışmak için tercih edilen kişiler ile, firma tarafından online iş görüşmesi gerçekleştirilmektedir. Ön görüşme sonrası firma sizinle çalışabilceğine ikna olursa, Size 6 aylık geçerli Almanya'da iş bulma vizesi almanız için yönlendiriyor. Alman büyükelçiliğinden aldığınız vize ile Almanya'ya gidiyorsunuz ve firmanın deneme çalışmalarına katılıyorsunuz, eksi olan yönleriniz ( dil, sertifika vs ) hemen firma tarafından kısa sürede gideriliyor. 2 haftalık deneme süresince başarılı olanlara ile devamlı iş sözleşmesi imzalanıyor ve bu sözleşme ile geçici vizeniz Almanya'da çalışma oturum izni ikamet olarak değiştiriliyor.

  5. Almanya'nın son işçi alımı kanunu Türk medyasında çok abartıldı ve olduğundan çok farklı gösterildi. Buda internet sosyal medyalarda dolandırıcıların iştahlarını kabartmaya başladı. Bir çok firma olduğunu iddia eden kişiler sahte iş eleman ilanları yayınlayarak, başvuranlardan tercüme, vize, şu bu adı altında paralar toplamaktadır. Tabi sonuç hüsran. Ne iş var ortada ne başka bir şey...Bu yüzden Almanya'ya çalışmaya gideceklere çok dikkatli olmalarını, mümkünse tüm işleriniz aracı olmadan Almanya'daki firma ile direk yüzyüze halletmenizi ısrarlar tavsiye ediyoruz. NANTUR danışmanlık ülkemiz vatandaşlarının umut sömürüsü ile dolandırılmasının önüne geçme alanında çaba göstererek, Alman firmaları ile Almanya'da çalışmak isteyenler arasında ücretsiz köprü vazifesi görüp, evrak tercümesi, vize başvuru vs hiçbir isim altında sizden para talep etmemektedir. Lütfen size Almanya'da iş vaadedip bunun karşılığında para talep edenlere itibar etmeyiniz. % 100 dolandırılacaksınız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TIKLA ARA
WhatsApp