Meclis Tatile Giriyor KYK Borçları Silinecek mi?

 • İlan / İçerik Numarası : # 7357 1 kez görüntülendi.

Meclis Tatile Giriyor KYK Borçları Silinecek mi? Son Gelişmeler!
Türkiye Büyük Millet Meclisi 2. yasama dönenimin sona ermeden önce 11 kalkınma planı görüşmelerini sürdürüyor. Peki Kredi Yurtlar Kurumu KYK borçlarının silinmesi gündeme gelecek mi? KYK borç silinmesi 2.5 ay sonra aradan sonra mı görüşülecek. Adayların talepleri haberimizde..

Türkiye Büyük Millet Meclisi 2. dönem 2. yasama dönemini tamamlamıyor. Meclis gündemine gelen yasama faaliyetlerinden 11. kalkınma planının görüşülmesinin ardından bir sürpriz yaşanmaz ise yasama dönemine 2.5 aylık bir ara verilmesi bekleniyor. Buna göre Kredi Yurtlar Kurumunun KYK kredisi kullanan yükseköğrenim öğrencileri borç ertelemesinin borçlarını ödemede yetersiz kaldığını, kyk borçlarını silinmesi istemekteler. Adaylar uzun bir zamandır sosyal medya üzerinden seslerinin duyurmalarının ardından Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM'deki konuşmalarında da bu konuyu sık sık dile getirmişti.

KYK BORÇLULARIN TALEPLERİ;

Kredi Yurtlar Kurumu kredisi alan pek çok öğrencinin talebi borçlarının yapılandırmalar ile ödeme imkanı kalmadığının 300 bin kişinin borç yükünde bulunduğu ve borçların silinmesi gerekliği ifade edilmektedir. Bu konuda pek çok kişinin silinmesini istediği gibi pek çok vatandaş KYK borçlarını düzenli olarak ödediğini ve borçların silinmesi halinde kendilerine haksızlık yapılacağı görüşünde olduğunu aktarmaktalar.

KYK BORÇ SİLİNMESİ YENİ YASAMA DÖNEMİNDE GÜNDEME GELİR Mİ?

Buna göre Meclis görüşmelerinin yakın bir zamanda tamamlanacağı ve yasama döneminin biteceğinden meclis gündemine gelmesi beklenmeyen KYK borç silinmesinin son bahar ayında meclisi açılmasından sonra yine meclis kürsüsünde konuşmalarda yer alması bekleniyor. TBMM yeni yasama döneminde kamu görevlilerinden hemşire, din görevlisi, öğretmen gibi bir kısım memurlar için 3 Bin 600 ek göstergenin gündeme gelmesi, Yargı reformu belgesi ile af ve infaz süresi ile denetimli serbestlik düzenlemelerinin yer alabileceği düzenlemelerinin meclisten geçmesi bekleniyor. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

BORÇ ERTELEME KANUN TEKLİFİ;

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM'ye sunduğu kanun teklifinde borçların işe başlamanın ardından 3 yıl sonrasına ertelenmesi öngörülüyor. 342 bin kişinin 95 milyon'dan fazla borcu olduğu ifade ediliyor. İşte o kanun teklifi;

KYK KREDİ ÖDEMELERİ İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER;

KYK kredisi ödemesi yapacak olan vatandaşlar için ziraat bankası resmi internet sitesi üzerinden online olarak ödeme yapabilirler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı öğrenim katkı kredisi geri ödeme planı ile ilgili ödeme sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Yine https://www.kyk.gov.tr/ adresi üzerinden kredi geri ödeme sorgu ekranları vatandaşların kullanımına açık.

KYK borçlarının silinmesi ile ilgili araştırma önergesi için tıklayın

Yayın tarihi: Temmuz 27, 2019 Yayınlayan / Yazan : İlan Verme Sitesi Firma Şirket Ekle

Değerlendirme
Sonuç 0 kullanıcı oy verdi.

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • HakandNismanlik

   HakandNismanlik

   Eleman Personel Kadıköy(İstanbul) İlan / kayıt numarası : # 7063 11kez görüntülendi. Aralık 12, 2018 2000.00 TRY

   ⚾️KADIKOY KIZILTOPRAKDA ISTER GUNDUZLU ISTER YATILI CALISACAK TURKCESI OLAN KAVALTI HAZIRLAMASINI BILEN 2 TANE BAYAN ARANIYORR ACIL TERCIHEN 20 ILE 30 YAS ARASI MAAŞ 2000 TL www.hakandanisma.com 05324351444...05060619019................ . 05369641442...

  • yatılı bayan personel acil lazım

   yatılı bayan personel acil lazım

   Eleman Personel (Bursa) İlan / kayıt numarası : # 6879 6kez görüntülendi. Kasım 21, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Kesinlikle yemek iyi bilen türkçesi iyi Temiz titiz birisi en az 1 yıl tecrübeli uzun süreli efendi saygılı problemsiz birisi için aile temsilen düzgün birisi 25-45 yaş arası orta yaşta referanslı ise * 2.200 TL+25 izin yatılı bayan personel acil laz...

  • Tecrübeli bayan ön muhasebe elemanı aranıyor Sakarya Sürekli

   Tecrübeli bayan ön muhasebe elemanı aranıyor Sakarya Sürekli

   Eleman İlanları (Sakarya) İlan / kayıt numarası : # 6859 12kez görüntülendi. Kasım 19, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Tecrübeli bayan ön muhasebe elemanı aranıyor Sakarya Sürekli Kaydet Paylaş Firmamızda çalışmak üzere diksiyonu düzgün ve giyimine özen gösteren tecrübeli bayan ön muhasebe elemanı alınacaktır. 2000 TL + SSK + Yemek İlan detayları Ön yazı Gönder Şikay...